Az Elválasztástechnikai Kutató és Oktató Laboratóriumot (EKOL) azért hozta létre laboratóriumunk és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara és Kémiai Intézete, hogy a gázkromatográfia (GC), a folyadékkromatográfia (HPLC) és egyéb kapcsolt technikák alkalmazásával megvalósítható, új mérési módszereket fejlesszen ki. Az több mint tíz éves kutatóműhely óriási szerepet játszott a hazai kémiaoktatásban: diákok tucatjai kutattak a laboratóriumban, 15 TDK-dolgozat, 49 szakdolgozat és 8 PhD-dolgozat született itt.
A Laborkaland hat országos kémiaversenyen és interaktív oktatónapon több száz fiatal vett részt több mint hat éven át. Feladatait a mindennapi életből vettük, olyan középiskolás diákok részvételére számítottunk, akiket érdekel, hogyan működik a világ körülöttünk! A Laborkaland 2016-ban elnyerte a CSR Hungary díjat.
Az Eurofins Tudásközpontban kiterjedt kutatásokat folytatnak a környezetvédelem, az élelmiszer-biztonság és az egészségvédelem területén, együttműködve a felsőoktatási intézményekkel (ELTE, SZIE, Corvinus). A legkorszerűbb laboratóriumi eszközöket és módszereket ismerhetik meg a Debreceni Egyetem mérnök hallgatói a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint laboratóriumunk stratégiai együttműködése révén. A közös munka mikrobiológiai, analitikai és genomikai kutatásokra is kiterjed majd.